Adayların Soruları

Jobzone başvurduğumda beni bekleyen süreçler nelerdir?

Danışmanlık şirketimiz; müracaatta bulunan her kişi ile birebir ilgilenmekte ve başvuru yapan kişilerin eksik yönleri tarafımızca telafi edilmektedir. Bunun yanında kişilerin mesleki özelliklerine uygun olarak iş yeri seçimi yapılmaktadır. Müracaat başvurusundan, işe başlama sürecine kadar tüm aşamalarda biz Jobzone Danışmanlık siz değerli müşterilerimizin yanında olacaktır.

Jobzone sayesinde hangi alanlarda çalışabilirim?

Tıp, medikal, hasta ve yaşlı Bakımı, mühendislik ve yazılım öncelikli alanlar olmakla birlikte, işveren taleplerine ve duruma göre tüm meslek gruplarından iş başvurusunda bulunulabilmektedir.

Başvurmadan önce hangi seviyede dil bilgim olmalı?

B1 + B2 seviyesinde dil bilgisi gerekmektedir. Tıbbi Terimleri öğrenmek ve o alanda çalışmak için tıp ve medikal sektörüne özel kurslar bulunmaktadır.

Jobzone danışmanlık ücreti talep ediyor mu?

Başvuru sahipleri müracaat koşullarını yerine getirdiği takdirde, hiçbir danışmanlık ücreti ödememektedir. Ancak kişiye özel hizmetler söz konusu olduğunda, bu hizmetler için ücret talep edilmektedir. Yabancı dil kursu, CV tercüme masrafları gibi ekstra giderler, kişiye özel yapılan harcamalar olduğu için, başvuru sahibinden talep edilmektedir.

İşverenlerin Soruları

Jobzone'un eleman temini sağladığı ülkeler nerelerdir?

Şirketimiz ilk etapta Türkiye, daha sonra sırasıyla; Yunanistan, Sırbistan ve Romanya’ya eleman sağlamaktadır.

Hangi meslek grupları var?

Ağırlıklı olarak tıp, medikal ve mühendislik alanlarından meslek grupları bulunmaktadır. Ancak talep doğrultusunda her meslek grubu için eleman temini sağlanabilmektedir.

Adayları hangi kriterler doğrultusunda seçiyorsunuz?

Adayların; eğitimleri, iş tecrübeleri, yetenekleri, danışmanlık şirketimizin yapacağı testlerde yurtdışına uyum sağlayıp sağlayamayacaklarının belirlenmesi, sosyal becerileri, kozmopolit yapıları ve yeni şartlara adaptasyon becerileri önemli kriterlerdir.

Adayın istihdam edileceği ülkeden istenilen evraklar nelerdir?

İş sözleşmesi, mesleki diplomaları, dil kursu belgesi gerekmektedir.

Genel Sorulan Sorular

Jobzone'u rakiplerinden ayıran özellikleri nelerdir?

Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli farkımız, birebir Almanya ve Türkiye’de personel temini üzerine yürüttüğümüz çalışmalar dışında, projelerde aktif olarak yer almamızdır. Bununla beraber personel adaylarının çokluğu bizim için bir şey ifade etmemektedir. Kurumsal olarak amacımız; personel eleme sürecimizi az, ancak nitelikle adaylar arasından yapmaktır. Avantajımız; personel temini konusunda aracılık yaptığımız işyerleri ile proje bazlı diğer işlerde de çalıştığımızdan işverenleri yakından tanımamızdır.

Çalışmak için Avrupa'ya gidenlerden dönenler oluyor mu? Oluyorsa neden?

Evet, dönenler bulunmaktadır. Bunun başlıca nedenleri; yabancı ülkeye uyum sorunları, ailevi problemler, başvuru sahiplerinin beklentilerinin çok yüksek olması ve bunların karşılanamamasıdır. Başvuru sahiplerinin unutmaması gereken nokta, yurtdışına çalışmak ve yaşam şartlarını değiştirmek için yerleşecekleridir. Kısa sürede zengin olma hayali ile yurtdışına giden kişilerin beklentilerinin gerçekleşmemesi durumunda hayal kırıklığı ortaya çıkmaktadır.

Avrupa çalışmak içinde gidenler adapte olabiliyor mu?

Büyük bir çoğunluk kolay bir şekilde adapte olarak, uyum sağlayabilmektedir. Avrupa’ya çalışmaya gidip uyum sorunu yaşayanlar azınlığı oluşturmaktadır.

Çalışma vizesi ile vatandaşlığa başvurabilir miyim?

Hayır. Ülke vatandaşlığına başvuru yapabilmek için belirli bir süre ilgili ülkede yaşamak ve çalışmak gerekmektedir. Bu zaman aralığı her ülkeye ve prosedürlerine göre değişmektedir. Ortalama çalışma ve yaşama süresi ise 2 ilâ 5 yıl arasındadır.

Phone
Email
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email
This site is registered on wpml.org as a development site.